Jak vypnout kontrolu pravopisu v poznámkách a pár drobností

Včera jsem byl pod článkem o štítcích dotazován, jak změnit slovník pro kontrolu pravopisu nebo ji rovnou vypnout. Bohužel je to tak, že Zotero je standardně distribuováno se slovníkem pro americkou angličtinu a nedá se to (jednoduše) změnit. Popravdě se mi zatím nepodařilo změnit nastavení slovníku používaného Zoterem a nevím o nikom, komu se to podařilo. Takže pokud se to někomu podařilo, tak prosím, prosím, podělte se o svou zkušennost.

Jediná možnost, o které vím že funguje, je úplné vypnutí kontroly. Ačkoliv někdo tvrdí, že mu to stejně nejde, tak (musím to zaklepat), mně to funguje. Stačí nastavit proměnnou extensions.spellcheck.inline.max-misspelling na 0. K tomuto nastavení se lze dostat jen v Editoru předvoleb, který najdete v nastavení aplikace Zotero (menu Úpravy, položka Předvolby), v sekci Pokročilé na kartě Obecné. Nejprve musíte samozřejmě potvrdit, že víte co děláte a děláte to na vlastní nebezpečí 🙂

Pro dnešek je to vše. A vlastně nikoliv, úplně jsem se zapomněl zmínit, že počátkem listopadu (přesněji 4.) jsem měl přednášku o Zoteru na konferenci OpenAlt v Brně. Takže pokud by Vás to zajímalo, tak slajdy z přednášky jsou k dispozici zde.

No a když už oprašuji své paměťové buňky, tak by se někomu mohlo hodit nové rozšíření do Zotera nazvané shortDOI lookup od Brentona M. Wiernika (alias bwiernik).

Advertisement

2 komentáře: „Jak vypnout kontrolu pravopisu v poznámkách a pár drobností

  1. V aktuální verzi Zotero už stačí v textu poznámky klepnout pravou myší a vybrat: Languages / Add/Remove dictionaries.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s